Pielietošana pārtikas ražošanā

Sarkanās Palmas eļļa ir ideāls tauku formulēšanai, cepšanai un visa veida pārtikas produktu bagātināšanai ar vitamīniem, karotīniem.

Izmanto arī farmaceitiskajā rūpniecībā un kosmētisko produktu ražošanā. Kušanas temperatūra no +17 0C.

Sarkanās Palmas eļļa ir unikāls produkts, kas tiek iegūts no palmas jēleļļas, kas savukārt tiek iegūta no sarkanajiem palmu augļiem.

Cepšana ir ātrākais ēdiena pagatavošanas veids un tāpēc to universāli pielieto mājsaimniecībā un industriālajā ražošanā snack cepšanai (ķīmiskā sastāva mijiedarbība ar pārtikas produktu to cepot piešķir tam raksturīgo garšu). Cepjot ūdens izgaro, tas tiek aizvietos ar eļļas taukvielām tādā veidā bagātinot uzturvērtību.

Lai cilvēks saņemtu vitamīnu nepieciešamo dienas devu ir nepieciešama viena ēdamkarote šī produkta. Sarkanās Palmas elļu var plaši pielietot pārtikas un nepārtikas produktu ražošanā, kas vienlaikus var nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošu pārtikas produktu kvalitāti, nelietojot sintētiskās krāsvielas un piedevas.

Sarkanās Palmas eļļu var pielietot sekojošu produktu ražošanai:

· Maize un tās izstrādājumi

· Margarīns

· Cepumi

· Majonēze

· Piena produkti (saldējums; siers, sviests, jogurts u.c)

· čipši, kartupeļu salmiņi

· Pārtikas bagātināšanai ar Beta-Karotīnu

· Bērnu pārtika

· Kosmētika

· Farmācija

· Ziepes

· Pārējie pārtikas produkti

· Mājdzīvnieku barības ražošanai


Lai padarītu produktu veselīgāku, mūsdienām kvalitātes atbilstošu, ietiecams pievienot 2-5% no kopējā produkta svara jeb arī daļu izmantojamās eļļas aizvietot ar Carotino. Pagarina produkta derīguma termiņu, jo to ietekmē dabīgie Antioksidanti;

Tauku loma dažādos ceptos izstrādājumos ir diezgan atšķirīga. Mazs taukvielu maisījums (2-5%) Carotino pagarina maizes derīguma termiņu.
1. Keksos taukiem ir būtiska loma inkorporējot to, pilnīgi izlīdzinot gaisa burbuļus, kas ietekmē keksa uzbūvi, piedodot delikātas garšas īpašības.
2. Konditorejā lielāks tauku saturs funkcionē drīzāk kā hidrāta un būtisks kviešu proteīna nostiprinātājs.
3. Kārtainajās mīklās-taukvielu sastāva īpaša formula darbojas kā daļēja barjera, lai izvairītos no tvaikiem cepšanas laikā, galarezultātā radot vieglu pūkainu produkta struktūru.
Saldumu ražošanā, tādiem produktiem kā šokolāde, tauku pielietošanas nozīme saistās ar cietu, trauslu sastāvu un ātru kušanas īpašībām.

Glabāšana

Ieteicams uzglabāt oriģinālajā iepakojumā vēsā, sausā vietā, kur temperatūras svārstības ir minimālas +20 līdz +250